Pedagoški muzej će dana 1. novembra 2017. godine organizovati stručno-naučni skup pod naslovom „U susret Vukovim jubilejima – 230 godina od rođenja i 170 godina od objavljivanja prevoda Novog Zavjeta“, sa početkom u 10 sati. Skup će otvoriti sekretar Sekretarijata za kulturu grada Beograda, gospođa Ivona Jevtić.

Na naučnom skupu učestvovaće:

Od 10 do 11 sati:

1. Ljiljana Čubrić, muzejski savetnik, VUKOV SIN DIMITRIJE

2. prof. dr Snežana Samardžija, Filološki fakultet Univerziteta u Beogradu, VUKOVE NAPOMENE O USMENOJ IMPROVIZACIJI

3. prof. dr Nemanja Radulović, Filološki fakultet Univerziteta u Beogradu, VUKOV PRIPOVEDAČ GRUJA MEHANDžIĆ – TEME I POSTUPCI

4. dr Branko Zlatković, Institut za savremeni jezik i književnost, KNjIGE VUKA KARADžIĆA KAO PRIPOVEDNE TEME – SRPSKI RJEČNIK, PREVOD „NOVOG ZAVJETA“, PRAVITELSTVUJUŠČI SOVJET SERBSKI

PAUZA

Od 11 do 12 sati:

1. prof. dr Boško Suvajdžić, Filološki fakultet Univerziteta u Beogradu, VUK I 1847. GODINA

2. Branislava Jordanović, muzejski savetnik u penziji, VUKOV BUKVAR

3. Božidar Zejak, književnik, Pedagoški muzej, STARAC MILIJA – SAMOTNI PESNIK

4. prof. dr Aleksandra Milanović, Filološki fakultet Univerziteta u Beogradu, JEZIČKO-STILSKE KARAKTERISTIKE VUKOVE POSVETE U „PISMENICI“ (1814.)

Naučni skup će se održati u Galeriji Pedagoškog muzeja u Beogradu, ul. Uzun Mirkova br. 14. Dobrodošli!

Stručni naučni skup „U susret Vukovim jubilejima“