U Pedagoškom muzeju je 28. decembra 2017. godine održana promocija novog romana književnika i direktora Pedagoškog muzeja, g. Božidara Zejaka, „Uspon i pad Joka Sajaka“. Pred prepunom „zelenom salom“ stalne izložbene postavke Pedagoškog muzeja, pred okupljenih više 70 ljubitelja dobre knjige, prisutnima se, u ime domaćina i svih zaposlenih u ovom Muzeju, obratio kustos Filip Trajković, a kao govornici na promociji, o knjizi su govorili:

– g. Vladan Vukosavljević, Ministar kulture i informisanja u Vladi Republike Srbije, koji je svojim prisustvom ukazao neizmernu čast i Pedagoškom muzeju i autoru ovog romana,

– dr Mihailo Šćepanović, profesor na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu,

– g. Petar Arbutina, književnik i književni kritičar,

– autor, g. Božidar Zejak, književnik i direktor Pedagoškog muzeja.

Posle promocije, na kojoj je po simboličnoj ceni mogao da se kupi novi roman g. Zejaka, za sve prisutne, organizovan je prigodan koktel uz neformalno druženje, priču i književne analize ovog novog dela savremene srpske književnosti.

Dodatne informacije o ovom događaju možete pronaći na sledećem linku:

IMG_0146 IMG_0148 IMG_0153

Promocija knjige „Uspon i pad Joka Sajaka“ Božidara Zejaka